Jak bezpiecznie pakować szkło?

Raczej ciężko wyobrazić sobie mieszkanie, dom, biuro bez przedmiotów wykonanych ze szkła.
Materiał ten jest ładny, praktyczny i posiada wiele zastosowań, niestety ma również wady. Jest kruchy i trudny w transporcie.
Jak więc zapakować szkło tak, aby podczas przeprowadzki bezpiecznie dotarło z punktu A do punktu B?

Kluczem do bezpiecznego transportu szkła jest jego umiejętne zapakowanie/zabezpieczenie, przy którym powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Wszystkie naczynia/szklane elementy powinny być dokładnie owinięte papierem bądź bawełną, a przestrzenie pomiędzy nimi odpowiednio wypełnione, tak aby uniemożliwić im jakikolwiek ruch podczas transportu

Talerze zawsze powinny być przekładane papierem a kubki nie ustawiane jeden na drugim. Uchroni to je przed zarysowaniami.
Po zabezpieczeniu szkła, wybieramy odpowiedni, mocny karton oraz oznakowujemy go tak, aby z łatwością rozpoznać, że w środku znajdują się delikatne elementy, wymagające odpowiedniego składowania w transporcie.

Jeszcze większym wyzwaniem są duże szklane elementy takie jak lustra, szklane stoły itp. To przedmioty szczególnie wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Na początku powinno się je odpowiednio usztywnić np. tekturą bądź drewnem, a następnie owinąć folią bąbelkową lub gąbką.

Pakowanie szkła jest bardzo czasochłonne oraz wymaga użycia dość dużej ilości papieru oraz innych materiałów zabezpieczających.
Brakuje Ci czasu, nie jesteś pewny czy zdołasz odpowiednio zabezpieczyć naczynia, wazony, lustra?
Daj znać a zrobimy to za Ciebie!

© SmartWay | Pakowanie | Przeprowadzki | Relokacja domów, mieszkań, biur, magazynów.