Szanuj Zieleń! Czyli jak transportować rośliny.

Rośliny są niewątpliwie wspaniałą ozdobą, uwielbianą przez prawie wszyskich. Pięknie wyglądają, tworzą niepowtarzalny klimat, oczyszczają powietrze, a ich pielęgnacja jest bardzo przyjemna. Aby mogly cieszyć nasze oko wymagają jednak odpowiedniej opieki. Podlewanie, przycinanie, zapewnienie odpowiedniego naświetlenia,  to tylko część rzeczy, które trzeba zapewnić rośłinie do prawidłowej wegetacji.

Nie od dziś wiadomo, że rośliny wrażliwe są na zmianę miejsca. Jeśli sytuacja nie pozostawia Ci wyboriu, przeprowadzasz się i nie wyobrażasz sobie nie zabrać swoich zielonych przyjaciół, koniecznie pamiętaj aby zadbać o kilka bardzo ważnych kwestii.

Po pierwsze nie podlewaj roślin tuż przed przeprowadzką. Zadbaj o to, aby ziemia była w miarę możłiwośći sucha. Woda nie powinna wypływać z doniczki w czasie transportu.

Kolejną kwestią jest zabezpieczenie samej rośliny. Małe rośłiny mozemy poukładać w kartonach, jedną przy drugiej, wypełniając przestrzenie między doniczkami,  aby uniemożliwić im ruch. Na karton, w którym przewożone są rośliny nic nie kładź, aby ich nie przygnieść. Najlepiej w ogole go nie zamykaj,  gdyż rośliny powinny mieć bezustannie dostęp do świeżego powietrza. Jeśli musisz zamknąć karton, zrób dziury w jego górnej części aby umożliwić ciągły przepływa powietrza.

Przy większych roślinach sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeśli mamy do czynienia z rośliną rozłożystą najlepiej zabezpieczyć ją kilkoma patykami a następnie zawinąć folią.
Uchroni to gałęzie oraz liście przed złamaniem. Samą doniczkę zawijamy w folię bąbelkową lub gąbkę.

Transport roślin nie należy do łatwych. Pozwól nam się tym zająć, a gwarantujemy, iż zapewnimy im odpowiednie warunki na czas transportu.

© SmartWay | Pakowanie | Przeprowadzki | Relokacja domów, mieszkań, biur, magazynów.